Úvod

Lezecká stěna byla vybudována na náklady obce Černožice nad Labem v roce 2005 firmou Luna Rosa. Od samého počátku ji provozuje horolezecký oddíl TJ Tiba Jaroměř. Naleznete zde příjemnou přátelskou atmosféru a lidové ceny.

Lezecká stěna je umístěna v zákulisí pódia kulturního domu. Toto umístění ji dává i charakteristické parametry. Plocha stěny je 251 metrů čtverečných, výška v nejvyšším bodě je necelých 8,5 metru. Levá stěna je mírně převislá s přechodem do stropu, čelní stěna je v levé části mírně převislá a v pravé části kolmá. Uprostřed čelní stěny je v horní části mírně převislý pilíř. Pravá stěna je kolmá a v její pravé části  se nachází výrazný schodovitý výšvih. Stěna poté přechází do stropu. Uprostřed stropu naleznete výraznou strukturu.

Na lezecké stěně jsou cesty obtížnosti od 4 UIAA až do 8a fr. V kolmých a mírně převislých stěnách jsou cesty technického i silového charakteru. V převislých a stropových pasážích pak převládají cesty silové.

Stěna je ideálním místem pro výuku převisového a stropového lezení. Je zde možnost lézt z jedné strany na druhou. Délka takovéto cesty je 20 - 25 lezeckých metrů, z čehož je přes 10 metrů čistého stropového lezení.

Technické údaje:

Výška: 8.50m

Šířka: 26m

Celková plocha: 251m čtverečných

Převislost: 0-10,6m

Boulderová stěna byla vybudována v roce 2008 v prostoru pod pódiem. Její plocha je necelých 250 metrů čtverečných. Výška boulderové stěny je necelých 5 metrů. Pro bezpečný dopad je pod stěnou kvalitní dopadiště od renomované firmy PAD. Na boulderové stěně naleznete širokou škálu profilů a chytů. I zde je místo velice vhodné pro výuku stropového lezení, a to dokonce ve výšce cca 1,2 metru nad dopadištěm.

AKTUALITY

Vážení návštěvníci, lezci,

v listopadu 2023 bude obnoven provoz lezecké stěny v úterky a čtvrtky od 17 do 20 hodin. Bude možno otevřít i v neděli odpoledne po předchozím telefonickém objednání. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.