Drobečková navigace

Úvod > Okolí > Turistika

Turistika


Tyršův most

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko
Více

Hradec Králové - roz. Fakultní nemocnice

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Rozcestí a orientační místo na turistické trasa nedaleko Fakultní nemocnice.

Více

Hradec Králové - vodojem na Novém Hradci Králové

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Vodojem, dominanta Nového Hradce Králové byl postaven v letech 1936-37 firmou bratrů Capoušků. V době stavby byl postaven pro potřeby tehdy samostané obce Nový Hradec Králové. Původně byla voda čerpána voda z úpravny vody ve staré Třebši. V současnosti je do nádrže čerpána voda ze sousedních podzemních vodojemů. V nočních hodinách dominanci vodojemu podtrhuje jeho povedené nasvícení.

Více

Běleč nad Orlicí - Hostinec u Hušků

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

"Nestačí zdravě jíst, ale i zdravě pít", takové heslo nás vítá při vstupu do Hostince U Hušků. Dnešní hostinec byl vybudován koncem 19. století. Dnes je oblíben zejména cykloturisty k osvěžovací Zastávce. Návštěvníky přitahuje i vlastní kvasnicový ležák Bělečský Car, který se připravuje dle vlastní receptury. Minipivovar s kapacitou 1 000 hl. ročně majitelé vybudovali v r. 1994.

Více

Les Svíb

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Les Svíb je nedílnou součástí areálu bojiště bitvy u Hradce Králové 3.7.1866 a prochází jím Naučná stezka cca 10 km dlouhá, která seznamuje s průběhem krutých bojů o les v tento osudný den. Právě v tomto lese způsobila 7. pruská divize pod velením generála von Fransecky obrovské ztráty rak. armádě. Během dne byl les několikrát dobyt oběma stranami, přičemž při jednom z pruských útoků utrpěla rak. brigáda kritické ztráty - padl zde plukovník Poeckh s celým svým štábem. Dnes je po celém lese...

Více

Polizy - vyhlídka u křížku

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Vyhlídkové místo se nachází u křížku nedaleko křižovatky u obce Polizy mezi Osicemi a Lhotou pod Libčany. Kříž byl postaven na náklady Jana a Kateřiny Pluhovských z Poliz roku 1840. K severu se od vyhlídky nabízí výhled na Zvičinu a Krkonoše, k východu na Hradec Králové a k jihu na Kunětickou horu a Železné hory. Místem prochází cyklotrasa KČT č. 4198

Více

Vysocká cesta - Hradecké lesy

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Vysocká cesta - cca 4 km dlouhá lesní neveřejná asfaltová komunikace, která spojuje Vysokou nad Labem a Kolibu v jižní části Hradeckých lesů. Po komunikaci je vedena cyklotrasa č. 4259 a přetíná jí žlutá turistická značka ve směru Nový Hradec Králové - Koliba - rozcestí Bažantnice.

Více