Drobečková navigace

Úvod > Okolí > Turistika

Turistika


1 2 4 Následující

Radíkovice

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Radíkovice - obec západně od Hradce Králové a 2 km od zámku Hrádek (u Nechanic). Prvně písemně doložena je obec roku 1365 ve spojitosti s dělením rodového majetku bratrů Svatomíra a Hynka z Hořic. Do dnešních dnů se dochovala část pahorku, který je pozůstatkem tvrze prvně zmíněné roku 1415. Místo je lokálně známo jako Na valech. Dnes v obci najdeme sochu Madony a v parku obnovenou zvoničku a vytesaný obecní znak. Obcí prochází červená turistická značka ve směru Nechanice - Osice a cyklotrasy KČT...

Více

Králíky (HK)

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Králíky - obec severovýchodně od Nového Bydžova. první historická písemná zmínka o vsi je v Zemských deskách z roku 1635.V berní rule z roku 1651 je ves uváděna jako Kralice. Dnes v této zemědělské obci najdeme pomník se sochou sv. Panny Marie a pomník ukřižování.

Více

Hradec Králové - Riegrovo náměstí

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Po nedávné rekonstrukci se Riegrovo náměstí, které se nachází v prostoru mezi výpravnou halou nádraží a hotelem Černigov, stalo další ozdobou města. Celkový dojem z náměstí podtrhuje jeho zdařilé nasvícení, viz foto.

Více

Hradec Králové - Kavčí plácek

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Kavčí plácek - malé náměstíčko na hradbami ve východní straně Starého Města. Kavčí plácek není „extra“ turistickou atrakcí, ale je to místo, které má Genus loci…. V době konání divadelního festivalu ze zde konají představení pod širým nebem. V rohu plácku se nachází Husův dům s Rokytanovou výstavní síní.

Více

Hradec Králové - Jiráskovo náměstí

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Jiráskovo náměstí nenajdeme v samém centru HK jako v některých jiných městech, ale v lokalitě Pražské předměstí. Jiráskovo náměstí je tvořeno trojúhelníkem ulic Habrmanova, Poděbradova a Dykova. Náměstí dominuje budova školy s pomníkem Aloise Jiráska.

Více

Hradec Králové - náměstí Svobody

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Náměstí Svobody se rozkládá v prostoru, kde kotěrův Pražský most přechází do hvězdicového rozestoupení 5 ulic, tj. V lipkách, Švehlova, Tyršovo nábřeží a Gočárova třída. Autorem projektu není nikdo jiný než Josef Gočár. V jihozápadní části náměstí se nachází budova pedagogické fakulty, před kterou v dobách ještě nedávných „trůnil“ V. I. Lenin. Dnes jsou v části náměstí umístěny exponáty Hořického sochařského sympozia.

Více

Hradec Králové - Gočárova třída

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Gočárova třída - páteřní komunikace centra Hradce Králové. Pojmenována je po největším českém architektovi 20. století a tvůrci moderního Hradce Králové, Josefu Gočárovi. Gočárova třída se rozkládá mezi železničním podjezdem nedaleko nádraží a Pražským mostem, který byl postaven dle projektu dalšího velikána české architektury, Jana Kotěry.

Více

Hradec Králové - Brněnská třída

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Brněnská třída - jak název ulice napovídá směřuje z Hradce Králové směrem na Brno. Její zajímavostí je, že část ulice je vedena přesně v trase bývalé pevnostní silnice, která vedla k Pivovarské a Pajkrově flošně. Ulice je dodnes lemována historickými patníky z dob, kdy Hradec Králové byl vojenskou pevností.

Více

Hradec Králové - Pospíšilova třída

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Pospíšilova třída - jedna z páteřních ulic Hradce Králové. Pojmenována je po Ladislavu Pospíšilovi jenž je znám jako "osvoboditel města od hradeb pevnosti". Zejména zásluhou Ladisalava Pospíšila došlo k převodu pevnostních objektů do majetku města a jejich následné demolici. Po levé straně ulice směrem k slezskému předměstí se nachází bývalé Rudolfinum, po straně pravé je to bývalý Klášter De Notre dame.

Více

Hradec Králové - Střelecká ulice

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Střelecká ulice je součástí Gočárova okruhu, který Hradec Králové dělá tím čím je. Střelecká ulice je z jedné strany lemována činžovní zástavbou z 20-30 let. Stranu protější lemuje několik krásných secesních vil vč. známé Villy Aničky. Ulice je rozdělena mohutnou alejí.

Více
1 2 4 Následující