Drobečková navigace

Úvod > Okolí

Okolí


1 4 7 8 10 Následující

Hradec Králové - Gočárova bývalá Koželužská škola

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

„Podpisů“ na dnešní podobě Hradce Králové zanechal architekt Josef Gočár několik. Jedním z nich je budova bývalé koželužské školy, která byla postavena, dle Gočárova projektu, na levém břehu Orlice v letech 1923-24. V současnosti tato nadčasová budova slouží jako strojírenská škola.

Více

Hradec Králové - pomník ukřižování se zvoničkou na Slezském předměstí

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Bokem hlavních cest v Kladské ulici se nachází pomník ukřižování se zvoničkou z železné konstrukce. Pomník ukřižování byl postaven „ke cti a slávě boží“ v roce 1872. Po větrné smršti byl obnoven v roce 1929. Stav zvoničky je takový, že při větším větru nebude radno být v její blízkosti…..

Více

Hradec Králové - pomník Dukelských hrdinů

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Někdo si možná řekne, že se autor příspěvku spletl, ale pomník Dukelských hrdinů v HK opravdu je, nachází se v areálu bývalého vojenského letiště u „buzerplacu“. Jedná se o zmenšenou kopii známého pomníku, který se nachází u Dukelského průsmyku nedaleko Vyšného Komárníku severně od Svidníku. Ti, kdo zažili vojnu na letišti v HK určitě vědí o čem je řeč… No a redakce Turistiky má svoji základnu cca 100 metrů od pomníku…..

Více

Hradec Králové - Skleněná věž

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Jednou z moderních dominant 30 let v Hradci Králové je tzv. Skleněná věž, která je součástí bývalého činžovního domu Vlček. Dům se Skleněnou věží byl postaven dle projektu ing. J. Fňouka v r. 1929.

Více

Hradec Králové - fontána na Baťkově náměstí

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Zajímavá fontána se nachází v prostoru hradecké pěší zóny na Baťkově náměstí. Kovová plastika byla instalována v první polovině 90. let minulého století při úpravách náměstí na pěší zónu.

Více

Hradec Králové - pomník bitvy r. 1866 na Blažíčkově náměstí

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Jeden z mnoha pomníků, který je věnován památce obětí prusko-rakouské války se nachází v prostoru Blažíčkova náměstí nedaleko autobusového nádraží. Tento pomník všeobecného věnování byl věnován Komitétem v roce 1890, původně byl umístěn na Pražském Předměstí proti starým lázním.

Více

Karlova Koruna

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Barokní zámek Karlova Koruna se nachází v Chlumci nad Cidlinou v Královéhradeckém kraji. Zámecká stavba má ojedinělý půdorys připomínající tvar královské koruny. Návštěvníci si mohou zámek prohlédnout v dubnu a říjnu pouze o víkendech a svátcích a od května do září denně kromě pondělí. Návštěvníci mají možnost vidět rodovou expozici Kinských a expozici chovu koní ? chlumeckých plaváků. U zámku je anglický park s francouzskou barokní zahradou s oranžerií. Historie Zámek nechal v...

Více

Hradec Králové - kostel Božského srdce Páně

Místo
Hradecko, Bydžovsko, Chlumecko

Kostel Božského srdce Páně byl postaven na paměť padlých vojínů královéhradecké diecéze v první světové válce. Plány vypracoval arch. Bohumil Sláma ve stylu funkcionalismu. Základní kámen byl položen v září 1928 u příleřitosti oslav 10. výročí založení Československé republiky. Stavba byla hotova 14. srpna 1932. Monumentální budova kostela, kterou najdeme na náměstí 28. října, je zajímavým příkladem církevní funkcionalistické architektury.

Více
1 4 7 8 10 Následující